Tipy na slovenské eko darčeky za pár eur
ZdieľaťFacebook
Eko darčeky
Zdroj: unsplash.com

Tipy na slovenské eko darčeky za pár eur

Nielen na Vianoce usilovne uvažujeme, aký darček by našich blízkych potešil. Čoraz viac vyhľadávame eko darčeky, ak sú zo slovenskej výroby, o to lepšie! Niekedy nám však ani vyhľadávacie schopnosti nepomôžu a častokrát si medzi toľkými zaujímavými vecami nevieme vybrať. Preto sme si pre vás pripravili zopár tipov na eko darčeky zo slovenskej dielne, ktoré vás ani nebudú veľa stáť.

Za málo peňazí veľa muziky

Narodeniny, meniny, oslava maturít, štátnic, Vianoce a mnohé mnohé iné. Počas roka nás vždy čaká veľa dátumov, pri ktorých chceme našich blízkych obdarovať. A niekedy im prosto chceme urobiť radosť len tak, pretože ich máme radi a vážime si ich. Tak či onak, vždy musíme vytvárať určité úsilie, aby ich darček potešil, nebol ani veľmi zbytočný a musíme zvážiť i našu finančnú situáciu. Ak chceme pritom ešte podporiť lokálnych a ekologických výrobcov, častokrát naša peňaženka (a my spolu s ňou) zaplače. My vás však presvedčíme, že nie všetky eko darčeky musia byť drahé.

Páči sa Vám tento článok? Bezplatne ho môžete čítať aj vďaka našim podporovateľom. Staňte sa jedným z nich. Viac na www.ozmladi.sk. Ďakujeme!
Hento Toto

Značku Hento Toto zastrešuje občianske združenie Bol raz jeden človek, ktoré od roku 2006 poskytuje pre ľudí s mentálnym postihnutím vzdelávacie, pracovné, umelecké a voľnočasové aktivity. Krásne kresby sa tak prostredníctvom šikovných dizajnérov menia na brošne, pohľadnice i kalendáre, ktorých kúpou podporíš tento vynikajúci projekt.

Tuhý šampón Musk

Značku Musk založila sympatická žena Lucka (mimochodom vyštudovaná chemička), ktorá milovala výzvy a ručne robené veci. Jej mydlá a tuhé šampóny sú dnes veľmi známe. Pri výrobe totiž používa len prírodné zložky, žiaden palmový olej a ani živočíšne tuky, no a navyše táto kozmetika vonia priam božsky.

Tričko Onaque

Netradičné veselé a vtipné dizajny, také je Onaque. Cez rínky a festivaly dnes originálne tričká s Fridou, Jánošíkom, ale i so Štefánikom môžu farebne spestriť aj tvoj šatník. S láskou vyrobené na Slovensku z biobavlny ich vyrábajú Viktor a Mariana. A možno s nimi zažiješ nejeden veselý príbeh.

Kniha z vydavateľstva Absynt

Slovenské vydavateľstvo Absynt vydáva reportážnu literatúru so skvelým dizajnom. Na trh prerazili najmä s edíciou Prekliati reportéri a dnes svojim čitateľom rôzne zaujímavé reportážne knihy (i zo sveta). Pre nadšenca do literatúry je to zaiste vynikajúci darček.

Čokoláda Lyra

Mňam! Veď kto by už len nemal rád čokoládu. Navyše, ak je vyrobená z kvalitných kakaových bôbov a dokonca na Slovensku, tak je takmer hriech si nedať. Táto úžasná na jazyku sa rozplývajúca čokoláda poteší mamu, deda, otca, brata, kamarátku – a vlastne každého.

Tuhé mydlo od SOAP FREAKS

Mydloví blázni z Kopaníc, ktorí tvoria mydlá unikátne ako umenie. Mydlá sú vyrobené z rastlinných olejov a za studena sa lisujú. Vyrábajú sa ručne a tak každé jedno mydlo je úplne unikátne. A ak chceš niekomu darovať kúsok Kopaníc, môžeš mu dať aj toto rovnomenné mydlo.

Guma na skákanie SkočSi

Pamätáte si, keď sme ako deti dokázali hodiny skákať cez gumu na ulici? S gumou na skákanie SkočSi sa môžete spolu so svojim krstniatkom, dcérou, synovcom či malou sestrou vrátiť naspäť v čase. Ku gume zároveň dostanete ručne šité vrecko, kde si môžete gumy uschovať (alebo teda v ktorých môžete gumy podarovať).

Voňavé sviečky Botanicandle

Šikovní Karol a Laco vyrábajú sviečky z rastlinného a sójového vosku, ktoré neškodia životnému prostrediu tak, ako klasické parafínové. Dokonca i pri balení využívajú ekologické výplne, ktoré sa dajú kompostovať a sú 100 % rozpustné vo vode. No a ich vôňa prerazí aj darčekový papier, do ktorého ju pod stromček zabalíte.

Látkové vreckovky Noa!

Ako malým deťom nám mamičky utierali nosy zásadne látkovými vreckovami. A my sme to neznášali. Noa! dnes ich budete milovať. Krásny, vtipný a farebný dizajn, ktorý ťa jednoducho dostane. Nosenie látkových vreckoviek je s týmito super dizajnami zase in.

Dočasné tetovačky Kresky

Tetovačky, ktoré sú vymyslené, nakreslené a vytlačené na Slovensku – také sú kresky. Obrázky robotov, krásnych citátov či dokonca kresky vesmíru alebo kávy. Kresky naozaj nemusia byť darčekom len pre deti, každý si v nich totiž nájde to, čo sa mu páči.

Aký darček by si z týchto chcel dostať ty? Dostal si už nejaký?

Zdroj: noadizajn.sk; hentototo.sk; kresky.sk; musk.sk; soapfreaks.sk; onaque.sk; botanicandle.sk; lyrachocolate.com; absynt.sk; skocsi.sk

 

ZdieľaťFacebook

Sledujte @mladi_za_klimu

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .